2012/03/23

Padomi apļa tamborēšanai / Tips for crocheting a circle

Šodien piedāvāju ieskatīties 2 noderīgos padomos, ko esmu atradusi internetā, kā tamborētu apli padarīt izskatīgāku.
Today I offer two great tutorials that I have found on web - two tips how to make crocheted circle look better.

Photo: http://gocrochet.blogspot.com

Pirmais padoms nāk no GoCrochet bloga - rindu uzsāk, kā parasti, tad izārda gaisa cilpu pīni. Tādā veidā rindu var iesākt ar vienkāršo stabiņu.
The first tip comes from GoCrochet blog -you start the row as usual, then rip off first chains. In that way you can start the row with double crochet.

Photo: http://stitch-story.blogspot.com

Kad rinda notamborēta, šis neredzamais nobeigums, būs vietā - pilns apraksts StitchStory blogā.
When the round is worked this invisible ending will be just in time - full tutorial in StitchStory blog.

Paldies Elenai un Šelbijai par šīm pamācībām!
Thanks to Ellen and Shelby for these tutorials!

2012/03/19

Dienas Bizness un Leilas bildes

2 aši jaunumi:

1) Šodien raksts par mani "Dienas Biznesā" - daļa no raksta lasāma ŠEIT.2) Kā arī prieks par Leilas bildēm ar manis taisītajiem džemperiem - bez vārdiem, patīk vairāk kā ļoti. ;)

Source: Leilashams.com
Photo - ©Howard Huang

2012/03/13

"Sūniņš" Ievas Mājā / "Mossy" in crafts magazine "Ievas Māja"

Dažreiz (bet ļoti reti) forumu lasīšana attaisnojas - uzzināju, ka "Ievas Mājā" publicēts Sūniņš.
Sometimes (but rarely) reading forum threads is useful - I found out that Mossy is published in "Ievas Māja".


Dizains, apraksts, izpildījums / Design, pattern, execution - Linda Skuja
Foto / Photo - Ieva Andersone
Modele / Model - Agija
Aksesuāri / Accessories - Bershka

"Ievas Māja" 09.03. - 22.03.2012. Nr. 05.

2012/03/05

Amigurumi

Kas tas par zvēru? Amigurumi ir tie mazie mīlīgie tamborētie cilvēciņi un dzīvnieki (arī dārzeņi, augļi un ēdamlietas). Izcelsme šim tamborēšanas paveidam meklējama Japānā. Tiem raksturīgas lielas vai uz sāniem novirzītas acis (bieži vien vienā līmenī ar degunu), un visi kā viens tamborēti no īsajiem stabiņiem pa apli (un pēc tam piebāzti ar pildāmo materiālu). Ja ieguglēsiet šo vārdu, atradīsiet, ka tā ir vesela tamborēšanas subkultūra.

Amigurumi zaķis-broša / Amigurumi rabbit-brooch

What is it? Amigurumi are those tiny cute people and animals (also vegetables, fruits and food). They have originated from Japan. Amigurumi usually have large or wide-set eyes (often in one line with the nose), they are made of single crochet stitches in rounds (and then stuffed). If you will google that name, you will find out that it is a whole subculture of crochet.

2012/03/02

Raibs un vēl raibāks.. bavārietis / Multi-colored... Bavarian

Bavāriešu tamborējums balstīts uz rakstu, ko sauc par Katrīnas riteni/ratu
Bet divas raibas dzijas kopā gan nevajag likt - es cenšos iztērēt dažādu dziju atlikumus. :)
  
Bavāriešu tamborējums / Bavarian crochet

Bavarian crochet is based on Catherines Wheel.
Don't put two multi-colored yarns together - I am just trying to reduce my stash. :)

2012/03/01

Starptautiskais Tamborēšanas mēnesis / International Crochet Month

Jau piekto reizi martā tiek svinēts Starptautiskais Tamborēšanas mēnesis. Tā mērķis ir popularizēt, attīstīt, izplatīt tamborēšanu un visādi citādi iepīt tamborēšanu dažādās ikdienas darbībās. Vienvārd’ sakot – svinēt tamborēšanu!
March is the 5th annual International Crochet Month. It’s aim is to popularize, develop, distribute crochet, and involve crochet in any daily activity. In other words – it is the celebration of crochet!
 
Arī es martā mēģināšu turpināt Koptamborēšanā (nr. 2) iesākto tēmu – „kaut kas jauns”, mēģinot apgūt jaunus (vai vismaz blogā neredzētus) tamborēšanas paveidus, stabiņus u.c.
What I’m gonna do in march is to continue the theme started in CAL (no 2) – „something new”, trying to learn new (or at least what has not been seen in this blog) crochet techniques, stitches etc.
 
Tunēziskais enterlaks / Tunisian entrelac

Pirmais, ko vakar paspēju iemācīties, ir – tunēziskais enterlaks. Pirmajās rindās ir pāris kļūdas, bet kad atkodu principu, tad jau aizgāja labi. Izskatās tāds mīlīgs un silts – varētu būt vispiemērotākais segām un spilveniem. Kas interesanti – šajā gadījumā, lai tamborētu tunēzisko enterlaku, nav nepieciešama tunēziskā adata – pietiek ar parastu alumīnija/metāla tamboradatu (tās, kas bez roktura). Maksimālais uzņemto cilpu skaits šim rakstam ir septiņi. Un tā – klucīti pa klucītim.
The first thing I learned yesterday is tunisian entrelac. I had some mistakes in the first rows, but when I understood the principle all went well afterwards. It looks cozy and warm – could be great for afghans and pillows. The most interesting thing here is – you don’t need to have tunisian hook to work this particular pattern – it is enough to have aluminum/metal hook (without a handle). The max stitches in this pattern – are seven. And so it works – block by block.