2012/02/22

Otra dzīve / Second life

Marutas iedvesmota esmu ķērusies pie pārstrādāšanas jeb otras dzīves došanas lietām, kam nav atradušies īpašnieki.
I was inspired by Maruta and started to recycle things that haven't found their owners.


Piemēram, šis jau ir satīts kamolīšos, un esmu iesākusi no tā taisīt topu. Diez kas jau nav - tamborēt no ārdītas dzijas. Redzēs, kas tur sanāks beigās. :)
For example this one is unraveled in skeins, and top is in progress. I'm not crazy about crocheting using unraveled yarn, but we'll see how it goes. :)

2012/02/20

Kopsatamborētais!

Pamazām sākam vilkt visu kopā! 
Liels paldies visām koptamborētājām!
Pateicoties dalībniecēm, esmu atklājusi daudz jaunu blogu. 
Un tagad - pie lietas:
  - - -
Slotaskāta (broomstick) raksts un CD somiņa no Daigas - - -
Savukārt Daiga J. iesāka šo spilventiņu bavāriešu tehnikā


- - -
Meiteņu jaku koptamborēja Maija


- - -
 Sandra tamborēja getras


- - -
Līga izmēģināja jaunu materiālu


- - -
Ineses rožu gobelēntamborējums
Blogs Pie Ineses


 - - -
Sanitas bērnu cepure ar pīnēm
Blogs Sanedan


- - -
Una Bēniņos sevi izaicināja uz lieldarbu


- - -
Ceita ļāvās Noro valdzinājumam


- - -
Oktobrita izmēģināja mozaīkrakstu (spikes / mosaic crochet)
Blogs Oktobrita


- - -
Čanda no Chandas Hobiji iesāka darbu bavāriešu tehnikā

- - -
"Arī viena rindiņa skaitās!" - tā es teicu Marutai no Marutas Megalauks.
Galvenais taču labs nodoms! ;)


- - -
Kristīne no Kikii Hobiji tamborēja dinamiski
(ar vismaz 90 km/h ātrumu)

 
 - - -
Ramonas tunēziskā turbāncepure
Blogs Ramona Rada


 - - -
Evitas dakšojums
Blogs Mazais Ābols


- - -
NiPa no Nipas Skaistumlietiņas tamborēja somu krokodila rakstā


 - - -
Iesākums pavasarīgam mētelim no Indras.
Nosaukums:
"Reiz zilās debesis tik ļoti iemīlējās kamēliju smaržā,
ka nolaidās uz zieda un palika tur uz visiem laikiem..."


 - - -
Un tas viss - vienā dienā!
Vēlreiz  - lielumlielais paldies visām dalībniecēm! 
Lai arī virtuāli - tomēr bijām kopā.(ps - ja saņemšu vēl darbus - pievienošu šeit pat. Ceru, ka neko neesmu izlaidusi, palaidusi garām, vai kā citādi aizmirsusi... ja tā - lūdzu, atgādiniet par sevi un biedriem :) )

2012/02/18

Koptamborējam!

Labs rīts!

11:00
Esmu modusies un pamazām sāku gatavoties Koptamborēšanai.
Tas, ko šodien darīšu, sauksies "virsmas tamborēšana" vai angliski - surface crochet, kas zināma arī kā tambour crochet tehnika. Nosaukums pasaka visu - tā ir tamborēšana uz kādas virsmas, kas var būt tamborēta/ adīta vai uz auduma. Šoreiz esmu izvēlējusies to darīt uz auduma. No pašas tamborēšanas gan te visai maz - drīzāk tāda kā izšūšana, tikai ar tamboradatu. Šī dekoratīvā tehnika nākusi no Āzijas, un apvieno sevī tamborēšanu, izšūšanu un mežģīņu veidošanu. Ir arī pieejami speciāli šai tehnikai paredzēti instrumenti, bet to var darīt arī ar parastu tamboradatu.
No literatūras uzzināju, ka vislabāk izmantot plānu audumu un smalku dziju, lai tas viss neiznāktu liels, resns un kokains. :) Kā arī cilpas jāvelk diezgan vaļīgas, lai nesarautu audumu (paskatīšos, kā man ar šo punktu ies).
Man patika doma, ka ar šo tamborēšanas veidu var nosegt nepilnības, kas radušās, tamborējot formas, piemēram, no īsajiem stabiņiem. Lai nosegtu nesmukās malas - tās aptamborē ar virsmas tamborējumu. Kā piemēram, ŠEIT.

Tātad - kas man jau ir sagatavots?
1) vakar, aizvakar uzšuvu vieglu trikotāžas džemperi (mhm, man būs džemperis ar asti)
2) raibs tambordiegs un
3) 1,75 mm tamboradata;
4) citi palīgmateriāli - saspraužamās adatas, diegs, šķēres utt.
 

Vakar izmēģināju uztaisīt paraudziņu (gāja lēni, bet man patika).
Pamazām ķeršos pie darba.
 
13:00
Tā kā šodien man garstāvoklis tāds laisks, tad pārdomāju - džemperim pagaidām neko virsū nelikšu, bet paspēlēšos vēl ar paraudziņiem šajā tehnikā.

15:30
Izveidoju mazu soli-pa-solim foto sēriju (tā kā dienasgaisma šodien ir tik, cik ir - būs jāsamierinās ar miglu-foto):

Uzmet sākuma cilpu, kā vienmēr, iesākot tamborējumu.

Tamboradatu dur audumam no labās uz kreiso pusi.
Uzmesto cilpu paliek zem auduma.

Ar tamboradatu aizķer cilpu un izvelk auduma labajā pusē.
Dzijas pavediens vienmēr paliek kreisajā pusē.

Tamboradatu iedur gabaliņu tālāk.

Atkal aizķer dzijas pavedienu un izvelk auduma labajā pusē -
cauri jau esošajai cilpai.

Tā turpina cilpu pa cilpai.

Nobeigšana. Izņem tamboradatu no cilpas.
Dziju nogriež, atstājot ~10 cm asti, kuru iever lāpāmajā adatā.

Lāpāmo adatu no kreisās uz labo pusi dur tur,
kur durtu nākamo caurumu ar tamboradatu.

Lāpāmo adatu ar visu pavedienu izvelk labajā pusē.

Adatu iedur blakus cilpai, lai to nostiprinātu.
Pavedienu izvelk uz kreiso pusi.
Skats no kreisās puses. Uzmet mezglu un to nostiprina.
22:00
Esmu vēl kaut ko jaunu pa šo laiku izdarījusi - izdomāju jaunu tamborēšanas rakstu. Negarantēju, ka tas kaut kur uz pasaules jau nepastāv - izpēti neveicu. Bet katrā ziņā šo izveidoju no sevis - saliku kopā jau zināmu zig-zag rakstu ar sevis izdomātu mežģīņu rakstu, ko visai drīz ceru izmantot kādā no saviem nākamajiem darbiem.

Te arī mans "kaut kas jauns". Starp zig-zagiem mēģināju ielikt divu veidu vēdekļ-rakstus - paliku pie otrā (augšējā), jo tas neveido tik lielus caurumus. Rakstu ir grūti saskatīt, jo dziju paņēmu pirmo, kas bija pa rokai.

 - - -
Liels paldies visām dalībniecēm!
Bildes un linkus uz blogiem sākšu publicēt no pirmdienas.

2012/02/17

Rīt Koptamborējam!

Atgādinu, ka rīt Koptamborējam!

Paldies jau iepriekš visām dalībniecēm, kas pieteikušās! Ceru, ka fotoaparātiem baterijas jau lādējas (kā man pašlaik), sagatavošanas darbi jau tiek veikti un viss pārējais liecina par labu rītdienas kopdarbiem. :)

Es ilgi domāju, kas varētu būt tas "jaunais" priekš manis, ko vēlos papraktizēt...(bija daudz variantu). Tad nu izdomāju ar'. Bet vēl neteikšu. :) Pateikšu tikai to, ka jau pilnā sparā veicu sagatavošanās darbus, lai rīt varētu ķerties vērsim pie ragiem.


Tātad - mērķis nav kaut ko pabeigt vai izdarīt vairāk un sevi beigt nost. Nē! Mērķis ir kopā (lai arī virtuāli) patamborēt, izzināt kaut ko jaunu. 
Ja turpināsiet kādu darbu, kas jau ir iesākts - nobildējiet to, pirms sākat sestdien darboties. Un nobildējiet arī vakarpusē - kad beidzat darboties.
 
Bildes sūtiet uz - linda.skuja [at] gmail.com (ja nu kādai nav iespēja nobildēt un nosūtīt ātrāk, bildes gaidīšu līdz 22. februārim). Noteikti norādiet saiti uz savu blogu (ja tāda ir), jo šoreiz savā blogā publicēšu tikai bildes ar autores vārdu un bloga adresi. Savos blogos stāstiet, kā gāja un kādi panākumi. Tādā veidā panāksim to, ka skatītāji iet uz jūsu blogiem, redz jūsu darbus, un, cerams, - sāk jums sekot!

Man liekas, ka šis būs ļoooti interesanti!
Līdz rītam!

Un vēl divi / And two more

Man ļoti patika taisīt šo džemperi. Laika konstruēšanai bija maz, bet esmu ļoti apmierināta ar to, ko paveicu šajā ierobežotajā laika posmā. Priekšpusē - pīnes un popkorni. Reglāna piedurknes. Mugurpusi atpazīsiet no Pāva džempera.
I liked making this sweater a lot. I had little time for constructing, but I am very satisfied with what I came up in such short time. Cables and popcorns in the front. Raglan sleeves. You will recognize Peacock sweater in the back. 

Un visbeidzot - jaka. Detaļas un konstrukcija - no Londonas jakas. Vislielākā jautrība bija cilpu-bārkstis uz piedurknēm. Ja vēlaties kaut ko tādu taisīt - rēķinieties ar "tikai 10 stundām" (bārkstīm vien). 
And finally - cardigan. Details and construction from London cardigan. I had the most fun with the loopy-fringes on sleeves. If you wanna make something liek that - it will be "just 10 hours" (for fringes alone). 

Visus piecus džemperus uztaisīju 2 nedēļās, jo tieši tik daudz laika man bija dots. Laikam nekad iepriekš tik daudz/intensīvi strādājusi nebiju - bet rezultāts priecē un bija tā vērts. Smejos, ka šis bija Spīdija Gonzalesa (ārtākā pele Meksikā) projekts. :)
I made all 5 pieces in two weeks - cause that much/less time I had. I think I had never worked so hard before - but I'm so glad about the result and it was totally worth it. I laugh at myself that it was Speedy Gonzales (fastest mouse in Mexico) project. :)

2012/02/16

Divi nākamie / Next two

Šie abi džemperi tamborēti no smalkas dzijas ar rupju adatu. Caurumi tādi pat, kā Bomža džemperim. Tumšajam džemperim siluets, kā Sūniņam
Those two sweaters are made of fine yarn with a large hook. The holes are same as in Hobo sweater. The darker ones' silhouette - same as Mossy.


Man patīk, ka tie izskatās viegli, un tiem ir labs kritums (kas panākts ar lielo adatu). Pamatā izmantoju pusstabiņus, kas kombinācijā "smalka dzija + liela adata" izskatās visai interesanti. Man ļoti patīk pagarinātās mugurpuses - iespējams, ka šo elementu izmantošu arī savos dizainos.
I love that they look light and have great drape (because of teh large hook). I used half-double stitches in the body of sweater, that looks pretty interesting in combination "fine yarn + large hook". I like dip backs - I probably will use this element also in my designs.


Design - Leila Shams, made by Linda Skuja (ElevenHandmade)

2012/02/15

Pirmais džemperis / The first sweater

Pastāstīšu mazliet par iepriekšminēto džemperu tapšanu. Šis, kā man šķiet, Leilas skatē iekļauts netika, bet bija vissarežģītākais konstrukcijas ziņā. Priekšpusē vairākās vietās mainās tamborēšanas virzieni - tas sastāv no vairākām detaļām. Pīne ir uzšūta.
I will tell a bit about making of the sweaters mentioned before. This wasn't included in Leilas' show, but was the most difficult one in construction. There are several changes of directions in the front of it - it consists of several details. The cable is sewn on.

Designed by Leila Shams, made by Linda Skuja
Mugurpusē galvenā detaļa ir "ribu" raksts. Apakšdaļa ir pagarināta. 
The "rib" pattern on the back is the main detail. The back part is longer (dip back). 

Designed by Leila Shams, made by Linda Skuja

Arī piedurknes sastāv no vairākām detaļām, kas maina virzienus. Man vislabāk patīk uzrautie pleci.
The sleeves also consist of several parts that change directions. I like the puffed shoulders the best.
 
Dzija ir alpakas un merino vilnas sajaukums, kam apkārt ir poliamīds, kas rada sudrabaino spīdumu.
The yarn is merino and alpaca blend with polyamide that gives the silver shine. DK weight.


 
PS - paldies par jūsu foršajiem komentāriem un atbalstu!
PS - thanks for your nice comments and support!