2012/06/25

Widgets

Uz šķīvja vai džemperī? / On the plate or in the sweater?


Pēdējā laikā dzirdamas arvien jaunas dabīgās šķiedras, no kurām ražo dziju – te dažas vasarai piemērotas.
There are more and more new natural fibers used in making yarn lately – here are some suited for summer.

Bambuss / Bamboo

Bambuss pa dziju plauktiem jau grozās vairākus gadus. To iegūst no bambusa auga. Šķiedra dod vēsas sajūtas ādai, ir ērta valkāšanai, mīksta un veido labu kritumu. Tai piemīt tāda pat mitruma absorbēšana kā kokvilnai, bet labāka mirtuma pārnese – padarot to gan ērtāku, gan higiēniskāku.
Pieredze.
Esmu tamborējusi ar dažādiem bambusiem – sajūtas bija no „ļoti patīk” līdz „nu tā...”. Dažas dzijas ķērās aiz adatas, citas slīdēja ļoti labi. Kopumā bambuss ir ļoti piemērots tamborēšanai, jo šķiedra parasti nav ļoti savīta – līdz ar to garantēts mīksts, krītošs tamborējums.


Bamboo is in the shelves of yarn stores for years already. This fiber is cool to the skin, comfortable to wear, and has beautiful drape and softness.It has the same moisture absorption as cotton but better moisture transmission, making it both more comfortable and more sanitary.
Experience.
I have crocheted with different types of bamboos – and my experience was from „love” till „so so...”. Some yarns catched to the hook too much, others slided very well. Overall bamboo is very suited for crochet, usually the fiber is not too twisted/span – so the crochet will come out soft and drapey.

Sojas Zīds / Soy Silk

Sojas Zīds taisīts no tofu ražošanas atkritumiem. Tas ir mīksts, spīdīgs, un ir patīkams vērpjot, tamborējot, adot un aužot. Pēc izskata un pielietošanas tas ļoti atgādina zīdu. Sojas Zīdam pievienojot vilnu, dzija iegūs atmiņu (kā noliek, tā stāv) un elastību, vienlaicīgi saglabājot Sojas Zīda mīkstumu un spīdīgumu.
Pieredze: pagaidām nav. 
 
Soy Silk is made of left-overs from the tofu manufacturing process. It is soft, lustrous, a pleasure to spin, and crochet, knit or weave. It truly resembles Silk in appearance and handling. Adding wool to Soy Silk - yarn will have memory and bounce while maintaining the softness and luster of Soy Silk.
Experience:
not yet.

Banāns / Banana

Tāpat kā bambuss, arī banāna šķiedra ir vēsa, mitruma caurlaidīga un ērta. Visbiežāk sastopams kopā ar zīdu vai vilnu.
Pieredze:
vēl nav.
 
The same a bamboo, banana fiber yarn is cool, moisture permeable and comfortable. Usually blended with silk or wool.
Experience:
not yet.

1 komentārs: