2012/05/14

Widgets

Lindas grāmatplaukts No 1 / Lindas' bookshelf No 1

Izlēmu pārskatīt savu tamborēšanas grāmatu kolekciju, un pa vienai grāmatai šeit apskatīt tās. Kas zin - varbūt, kāds meklē kaut ko tieši tādu, varbūt šaubās, vai ir vērts... utt.
I decided to go over my crochet book collection, and to review them one by one. Who knows - maybe someone is looking for something like that, maybe someoune doubts if it is worth to buy.. etc.

Pirmkārt, jau jāsaka, ka tamborēšanas grāmatas pirkt IR vērts, kaut vai tāpēc, ka tādā veidā jūs atbalstāt industriju - autorus, kas šīs grāmatas veido. Otrkārt, lai mierīgāk naktīs gulētu - esat legāli nopirkuši grāmatu, nevis "nospēruši" internetā nelegāli ieskenētas kopijas. Un, treškārt, - lai pabarotu savu grāmatu kāmi. Man, piemēram, patīk paņemt rokās īstu grāmatu un pāršķirstīt to lapu pa lapai. 
First of all, I must say it IS worth to buy crochet books, because you support the industry that way - authors who write these books. Second, to sleep tighter at nights - you have bought the book legally, not stolen a scanned copy from the internet. And third, - to feed your inner book hamster. I, for instance, love to take a real book in my hands and turn it over page by page.

Tad nu ķeršos pie pašas grāmatas - Linda P. Schapper "The Complete Book of Crochet Stitch Designs. 500 classic & original patterns". Vislielākā tamborgrāmata, kāda man ir. Izdota 2007. gadā, un tai ir 352 lapaspuses. Grāmatā apkopoti 500 tamborēšanas raksti tradicionālajā tamborēšanā (un pāris tunēziskie raksti) - no pavisam vienkāršiem līdz diezgan sarežģītiem. Grāmata angļu valodā, izmantoti US tamborēšanas apzīmējumi. Pieejama arī krieviski.
And now the book - Linda P. Schapper "The Complete Book of Crochet Stitch Designs. 500 classic & original patterns". The biggest crochet book that I have. Issued on 2007, and it has 352 pages. There are 500 traditional (and few tunisian) stitch patterns in the book - starting with very simple ones till pretty complicated ones. The book is written in English, US crochet terms are used. It is available also in Russian.

 Plusi / Pros
 • ir gan rakstīts apraksts, gan shēmas / it has written patterns and charts
 • sākumā vienviet apkopotas visu grāmatā iekļauto rakstu fotogrāfijas (nav jāizšķirsta visa grāmata, lai atrastu sev vajadzīgo). Zem fotogrāfijām raksta numurs un lapaspuse - šis ir ļoti ērti. / photos of stitch patterns are included in the beginning (as an index) of the book (you don't have to go through whole book to find what you need). There are number of the pattern and page under each photo - this is very comfortable.
 • sākumā iekļauti pamācības-zīmējumi ar pamata stabiņiem / tutorials-drawings of basic stitched are included in the beginning of the book
 • iekļauta leģenda (stabiņu saraksts) / symbol dictionary included
 • raksti grāmatā sagrupēti pa grupām (piemēram, raksti no īsajiem stabiņiem, V-veida stabiņiem, vēdekļiem utt.) / patterns are grouped (for example, single crochet patterns, V-stitches, shells etc.)
Mīnusi / Cons
 • Paraugos izmantotā dzija ir vilna - līdz ar to tā plūksnājas un reizēm ir pagrūti saskatīt rakstu. Man būtu gribējies redzēt kaut vai kokvilnu vai jebkuru citu šķiedru, kas neplūksnājas. The yarn used in samples is wool - it is fleecy/hairy, and it is sometimes hard to see the actual pattern. I would like to see cotton or other fiber that doesn't make that wooly effect.
Apkopojot / To sum up: 
Grāmatā iekļautie raksti ir ļoti daudzveidīgi - no pavisam vienkāršiem līdz sarežģītākiem reljefo stabiņu rakstiem. Ļoti labs materiāls gan iesācējiem, gan pieredzējušākiem tamborētājiem, kas veido paši savus modeļus. Iesaku!
The stitch patterns included in the book are very varied - from very simple to complicated patterns of post stitches. It is a good material for both beginners and advanced crocheters/designers that are designing their own designs. I recommend!

4 komentāri:

 1. Paldies par ieteikumu! Jau ilgu laiku kāroju kādu angliski rakstītu grāmatu, bet ar shēmām.
  Vai Jūs pati savos nopērkamajos rakstos arī liekat shēmas? Kaut kā neesmu saņēmusies kaut ko nebūt adīt vai tamborēt pēc tiem garajiem angļu aprakstiem. :(

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Šo grāmatu es noteikti ieteiktu - ir gan shēmas, gan rakstītais apraksts. Līdz ar to var sekot shēmai un paralēli mācīties rakstīto aprakstu un saprast, kas ar to domāts.

   Es rakstu rakstītos aprakstus, dažreiz pievienoju daļējas shēmas. Shēmu zīmēšana paņem ļoti daudz laika.

   Dzēst
  2. Tad jau būs vien kādreiz jāsaņemas un jāmācās tamborēt, lasot aprakstus. Vai Jūsu apraksti ir angļu valodā?
   Bet paldies par zibenīgo atbildi! :)

   Dzēst
  3. Jā, angļu (rakstu ar amerikāņu apzīmējumiem).

   Dzēst