2011/06/13

Widgets

Melleņkleita / Blueberry dress

Pavisam nesen kāds bija atradis manu blogu pēc atslēgvārdiem "ko uzdāvināt Līgai". Nu tad - re kur arī atbilde. Tā runā, ka Līgām tīri labi patīkot kleitas. Un ja ne visu kleitu uzdāvināt, tad vismaz draudzīgu atlaidi gan :) (tas pārdomām uz nākamo gadu).


Recently someone had found my blog by googling "what to give as a present for Līga". Well - there is the answer. Rumor has it - Līgas love dresses pretty much. If not the whole dress, you should at least give a friendly discount. :)

Tā nu visai veikli uztapa 103 apaļi-sešstūra motīvi plus dažas pusītes un trešdaļas. Izmantoju BBB "Magnum 5" un 3 mm tamboradatu. Un te ir arī pierādījums, ka arī darbi no motīviem var būt "uz auguma" ar vidukļa līniju. Mēs neesam kvadrāti!


So 103 round-hexagon motifs came up pretty quickly plus some halves and thirds. I used BBB "Magnum 5" thread and 2 1/2 / 3 mm hook. And here is proof that motif-works can be made fitted with waist line. We are not squares!

Mazliet papildinu ierakstu, jo sapratu, ka man vēl ir ko teikt par šo kleitu :) Tātad kleitu veidoju pēc piegrieztnes (kā jau visus savus darbus) - apakšā ir mazliet staipīga viskozes trikotāžas odere ar rāvējslēdzēju sānā. Svārku daļu no motīviem veidoju "trubiņā" pa apli, tad, sākot no gurniem, veidoju pēc piegrieztnes, izmantoju pusmotīvus un trešdaļas, šur tur piedzinu ar sietiņu.
Esmu ļoti apmierināta ar rezultātu, jo kleita izskatās (un arī ir) viegla. Iespējams, šo efektu iešķir par vairākiem toņiem tumšākā odere apakšā. Paldies Līgai par iemodelēšanu! :)
I would like to update this post, because I got something more to say about this dress. :) I made this dress using paper sewing pattern (as for all my works) - there is stretchy rayon lining under with a zipper on the side. Skirt part is made in round, then I worked according to paper pattern using halves and thirds and filled the empty places with net in some places.
I am very satisfied with the result cause the dress looks (and is) light. I guess this effect is given by the lining that is several tones darker. Thanks to Līga for modelling! :)

6 komentāri:

 1. Smalks un tīrs darbiņš! Kā arī dikti smuka tā modele Līga :)))

  AtbildētDzēst
 2. Wow! Fantastiska kleita! Ļoti skaists rezultāts! :) Nevaru vārdos izteikt, kā man patīk adītas un tamborētas kleitas! Mmmm... Nu gluži kā garšo mellenes! Kurš gan var pateikt, kā tās garšo! Garšo un viss! :))

  AtbildētDzēst
 3. Paldies :)
  Mans lielākais gandarījums, ka kleita neizskatās "smaga" kā tas mēdz gadīties ar tamborējumiem. Viegluma efektu piešķir tumšākā odere apakšā, man domāt. :)

  AtbildētDzēst
 4. Simply elegant --- this just takes my breath away!

  AtbildētDzēst
 5. Nu vienkārši - wooow!
  Bet kas nodrošina gulēšanu uz auguma? Vienkārši elastība? Jo motīvu lielums un izkārtojums tak ir viscaur vienāds...

  AtbildētDzēst
 6. Thank you Dawn!

  Paldies :) Svārku daļu veidoju kā trubiņu - pa apli. Bet sākot no gurniem, sānos ir vīles, un motīvi (pusmotīvi, trešdaļas) ir veidoti atbilstoši piegrieztnei, kā arī vienā sānā ir rāvējslēdzējs.

  AtbildētDzēst