2011/03/29

Widgets

2. diena. Prasmes + 1 klāt. / Day 2. Skill + 1UP.Šodienas tēma ieska mums atskatīties uz sevi gadu atpakaļ – kādi mēs bijām pirms gada, kādas prasmes esam ieguvuši gada laikā un ko jaunu iemācījušies.
Todays topic suggests that we look back at ourselves a year ago – what were we like, what skills have we gained and what have we learnt during this year.
Man šis gads bijis ļoti nozīmīgs. Jo pirms gada tā pa „ritīgi nopietno” arī sāku darboties tamborēšanā – iepriekš tas bija vairāk kā hobijs.
This year has been very significant for me. A year ago I started to work in crochet „for real” – it was more like hobby previously.
Sākšu ar to, ka tajā laikā man bija nepārvarama vēlme „iebliezt” blogā tikko pabeigtu (vai pat līdz galam nepabeigtu – paslējot neievilktos diegus apakšā) lietu – tā teikt atrādīties uz karstām pēdām. Nekādas runas par presēšanu un visām citām pabeigšanas lietām. Tagad, protams, par to plati pasmaidu.
First of all I had this unconquerable need to put something finished ( or sometimes unfinished – hiding the ends on the other side) in the blog – to show my work as I went. No blocking and other finishing was important. Of course, I am smiling wide now.
Year ago - this piece still isn't finished. :)
  Otra lieta, ko esmu ieguvusi šī gada laikā ir mana manekene Rumpumpele (jo viņai ir tikai rumpis) – kas ļoti atvieglo apģērbu fotografēšanu, ar ko iepriekš ļoti bija jānomokās. Par tām smukajām bildēm liels paldies jāsaka manam vīram, tās nesmukākās ir manējās :D Ko lai saka – fotografēšana nav mana lieta (it sevišķi ziemā, kad normāla dienasgaisma jāgaida nedēļām). Vēl viena reprezentatīvā lieta, ko ieguvu pagājušajā rudenī, ir savas birkas.
Second thing that I have gained during this year is my mannequin Rapunzel – that eases shooting clothes a lot, it was very hard to do it before. I have to thank a lot for those beautiful pictures to my husband, those others are mine :D What can I say – photography is not my thing (especially in winter when you have to wait for normal daylight for weeks). One more representative thing I have gained in autumn are my labels
Now. Finished piece on a mannequin.
Kas attiecas uz jaunām tamborēšanas prasmēm – esmu apguvusi tunēzisko un gobelēntamborēšanu, arī paspēlējusies ar free-form, ievērojami uzlabojusi īru mežģīņu tehniku. Pats jaunākais ir krūšu iešuves kleitai un džemperim (tie vēl nav atrādīti) – šī prasme, man liekas, ir liels ieguvums un solis pretī tam, lai tamborēti apģērbi būtu „uz auguma”, nevis bezveidīgi un maisveidīgi. Esmu arī uzlabojusi piegrieztņu konstruēšanas prasmes.
Regarding new crochet skills – I have mastered tunisian, tapestry crochet, also have played with free-form, improved irish lace technique a lot. The latest – bust seams for dress and sweater (those ones I haven’t showed you yet) – this skill is a great benefit and a step towards fitted crochet clothing, not shapeless and formless. I have improved my pattern (cut-out) construction skills as well. 
Sleeve of sweater crocheted using tapestry crochet technique
 Vasarā nolēmu, ka jāsāk blogot arī angliski (bija arī iepriekš viens mēģinājums, bet tas neskaitās). Līdz ar to iemācījos divu veidu angliskos tamborapzīmējumus, kā arī soli pa solim sāku mācīties rakstīt aprakstus jeb paternus. Sāku interesēties, kas tamborēšanā notiek pasaulē, un atklāju, ka tā ir vesela industrija. Tagad laikam skaitos arī daļa no šīs industrijas, jo esmu nominēta 3. ikgadējai tamborēšanas balvai kategorijā labākais jaunais tamborējumu dizainers (vēl līdz rītdienai varat paspēt nobalsot ŠEIT) un esmu Amerikas Tamborēšanas Ģildes biedre.
I decided to start blogging in english in the summer (I had one try previously, but that doesn’t count). I learnt 2 kinds of english crochet terms, and started to learn how to write patterns step by step. I started to take interest whats happening in crochet world and discovered that it is a whole industry. Now I guess I’m a part of this industry as I have been nominated for 3rd annual crochet award as best new crochet designer (you can still vote till tomorrow HERE) and I am also a member of Crochet Guild of America.
Zinu, ka man vēl daudz kur augt – un to arī cenšos darīt. Cenšos, lai katrs ieraksts un katra pabeigtā lieta būtu ar katru reizi ar vien labāka.
I know I have a lot to grow – and I am trying to do so. I try my every post and finished object to be better and better every time.
Manus darbus, kas pārsvarā tapuši iepriekšējā gada laikā, varat apskatīt ŠEIT.
You can see my works HERE (most of them are made in last year).
Vēl vēlos pateikt paldies visiem tiem, kas mani atbalsta, iedrošina un iedvesmo.
I would also like to thank all of you who support, encourage and inspire me.

4 komentāri:

 1. Es gan šogad noslinkoju un nepiedalos šajā afērā.
  Bet es citādāk skatos uz to (ne)gatavo darbu atrādīšanu. Es pat cenšos speciāli uzņemt arī starpstadijas (gan ne pietiekami bieži), lai redz procesu un varu kaut ko gudri pamācīt un tā. :)

  AtbildētDzēst
 2. Jā, tas ir vērtīgi paskatīties uz starpstadijām (un ja vēl kāds kādu gudru domu iekomentē, ko var likt aiz auss), bet ne jau atrādīt nedabeigtu darbu kā gatavu :D

  AtbildētDzēst
 3. Your english is very good, I'm so glad you are writing in english because I am very much enjoying reading your blog!

  AtbildētDzēst
 4. Thanks, I'm glad you like it! :)

  AtbildētDzēst