2010/09/30

Trijstūršalle un berete / Triangle-scarf and beret

Rudenī tā vien velk uz tām brūnajām krāsām. Šoreiz bija pasūtījums - berete ar puķi un šalle. Pirmā tapa šalle, tad berete (šoreiz no vienkāršajiem stabiņiem). Un jau zināmā puķe sānā šoreiz sanāca kārtaināka un mazāka.
Materiāls - 50% vilna, 50% akrils. 4 kamoli brūnā un 1 veci rozā krāsā. Adata 5,5 mm.


- - -

I am tended to brown colour range in autumn. This time I got order - beret with flower and a scarf. Scarf came first, then beret (this time from double crochet stitches). And well-known flower on the side this time came out more layered and smaller.
Material - 50% wool, 50% acrylic. 4 skeins brown, 1 skein pink. Hook I (5,5 mm).

2010/09/27

Ašs ieskats Rudens džemperī / Sneak-peek at Autumn Sweater

Te nu tas ir - Rudens džempers, ko ik pa laikam pieminu gan Twitterī, gan te pat iekš Eleven.
Izmērs L (40). Augšdaļai izmantoju akrila (kas nemaz nejūtas kā akrils) dziju Batik un adatu 4,5 mm. To veidoju no kvadrātu un trijstūru motīviem. Pleci ir pufīgie polsterpleci - tie, kas tagad skaitās aktuāli un modīgi. ;)
Piedurknes 3/4 garuma, un galos nedaudz savilktas. Piedurknes un apakšdaļu tamborēju no pusvilnas efektdzijas, izmantoju 5,5 mm adatu.
 
Žēl, ka man nav īstas L izmēra modeles, jo es nešaubos, ka mugurā džempers izskatās super-labi :)

- - -

Here it is - Autumn Sweater that I mention time after time on Twitter and here on Eleven.
Size L (40). For upper part I used acrylic (that doesn't feel like acrylic at all) yarn Batik, and hook 4,5 mm. I formed it from square and triangle motifs. Shoulders are those upholstery padded ones (but without any pads) - those in fashion right now. ;)
3/4 lenght sleeves are a bit tightened in the ends. For sleeves and lower part I used half-wool yarn and 5,5 mm (I) hook.

Too bad I don't have any real L size model, cause I'm sure it would look super-good on! :)

2010/09/21

10 000 un vēl / 10 000 and more

Urrā! Nebija jāgaida pat līdz vakaram, lai Eleven blogs sasniegtu 10 000 apmeklējumus (un nu jau vēl dažus klāt). Man liels prieks par to un iedvesma darboties tālāk!
Vēlreiz paldies jums visiem, uz tikšanos iekš Eleven!

- - -

Yaaay! I didn't had to wait till evening, when Eleven blog hit its' 10 000 views (and now some more). I am so glad about it, and now I have inspiration to go ahead!
Once again - many thanks to y'all, see ya in Eleven!

Šurpu-turpu/ Back and forth

Labrīt pasaule!
 
Nu es droši tā varu teikt, jo pēdējo pāris mēnešu laikā šis blogs ir piedzīvojis ievērojamu paplašināšanos (laikam rakstīt angliski tomēr bija laba doma). Apmeklējumu skaits kuru katru brīdi sasniegs 10 000! Urrā! Katru dienu blogu apskata cilvēki no visām pasaules malām - ASV, Kanādas, Austrālijas, Ķīnas, Peru, Krievijas un, protams, dažādām Eiropas valstīm. LIELS PALDIES JUMS PAR TO! Gandrīz vai jānokaunas, ka esmu ierakusies tamboros un rakstu tik reti... apsolos laboties :)
 
Pašlaik strādāju pie rudens džempera - ir cerība, ka tas būs gatavs nedēļas beigās. Ceru, ka mans mīļotais vīra kungs būs tik laipns un safotografēs to, lai ir kāda jauka bilde.
 
Nākamā labā lieta, pie kuras tikšu nākamajā nedēļā ir Eleven etiķetes. Redzēju paraugus - man ļoti patika! :)
Vēl ir daudz jauku nākotnes plānu, bet par tiem citreiz :)

Ar sveicieniem,
Linda
 
 - - -


Good morning world!
 
Now I can say it, because this blog has expanded during last couple months (I guess writing in english was a good idea). Blogs’ views will reach 10 000 in the near future! Yaaay! Every day blog is viewed by people from different parts of the world – USA, Canada, Australia, China, Peru, Russia and Europe, of course. MANY THANKS TO YOU ALL! I should be ashamed that I have burried myself in crochets so deeply and I write so rarely... I promise to write more! :)
 
Right now I’m working on Autumn sweater – there’s a hope that it will be finished by the end of the week. I hope my beloved husband will be so kind and take some pictures of it.
 
Next great thing I’m going to get next week is Eleven labels. I saw samples – I loved them! :)
There are more plans, but I’m gonna keep them to myself till some other time :)
 
Greetings,
Linda

2010/09/15

Par mandalām/ About mandalas

Pēdējā laikā starp lielajiem projektiem man ļoti patīk uztamborēt pa kādai mandalai - rezultāts ir tik pat meditatīvs, kā pats process. Tamborēta mandala sevī apvieno tās divas lietas, kas man pašai ir vistuvākās - tamborēšanu un garīgo pilnveidošanos. Mandala ir kā maza pasaulīte, mazs atelpas brīdis no lielās pasaules.
 
Jaunākās divas aizceļoja pie manas draudzenes Agneses kā sālsmaizes dāvana. Ir atsauksmes, ka abas jaunajā dzīvoklī iedzīvojušās tīri labi. :)
 
Mandalu veidošanā es iedvesmojos no visa, kas man apkārt, kā arī no citām tamborētājām, kā piemēram - Alises un Reimonda, Steisijas Glāsgovas un daudziem citiem jaukajiem cilvēkiem. :)


- - -
Lately among other bigger projects I love to make mandalas - result is as meditative as the process. Crocheted mandala embodies those two things that I am passionate about the most - crochet and spiritual growth. Mandala is like a little world, little moment of breath from the big world.

My two latest mandalas went to my friend Agnese as a gift for her new appartment. There are references that both have fitted in well at the new home. :)

My inspiration in making mandalas is everything that's around me, and other crocheters like Alice and Raymond, Stacey Glasgow and other nice people. :)

2010/09/14

Jauna puķu berete/ New flower-beret

Rudens jau tūlīt klāt, lai gan dienas vēl saulainas un siltas... 
Šī berete ir tieši tāda kā Agas berete, tikai rudenīgākās krāsās.
Apraksts angliski šeit.
Autumn's here soon, although days are still sunny and warm...
This beret is just like Agas' beret, only in autumn colours.
Find the pattern here.

2010/09/12

TUNĒZISKĀ TAMBORĒŠANA – vienas dienas praktiskais seminārs

SVĒTDIEN, 19. septembrī, salonā HobbyWool - M.Pils ielā 6 (Vecrīga) plkst. 13:00


Interesenti ar priekšzināšanām tradicionālajā tamborēšanā tiek aicināti apgūt tunēzisko tamborēšanu. Praktisajā seminārā tiks piedāvāts apgūt:

·4 cilpiņu veidus;

·vairākus tunēziskos tamborēšanas rakstus;

·4 divkrāsu tunēziskos tamborēšanas rakstus.

Uz nodarbību jāņem divu krāsu vidēji rupja dzija, tunēziskā vai parastā (taisna, bez roktura) tamboradata.


Iepriekšēja pieteikšanās obligāta: linda.skuja@gmail.com
Dalības maksa – 7 lati, norises laiks ~ 3 h.
Cenā ietilpst izdales materiāli.

Būsiet mīļi gaidīti! Vietu skaits ierobežots!

2010/09/01

Rhomb top / Rombu tops

Viens no pēdējiem šīgada vasarīgajiem projektiem
One of the last this years' summer-projectsMateriāls: 100 % kokvilna Perle 5, adata 2.1 mm
Material: 100% cotton Perle 5, hook 2.1 mm