2010/10/08

Widgets

Reljefais stabiņš / Front & Back Post double crochet

Labs rīts (diena, vakars) visiem!
  
Katru dienu apskatos bloga skatītājus, un tie nebeidz pārsteigt mani - starp tiem parādās arvien jaunas valstis: Dienvidkoreja, Brazīlija, Taizeme... Tas ir tik interesanti un forši, ka es sēžot šeit - Rīgā, savā dzīvoklī - varu sasniegt lasītājus visā pasaulē. :) paldies visiem, kam mans blogs noder par iedvesmu :)
 Kāds jau būs pamanījis, ka esmu uztaisījusi šeit jaunu sadaļu - "Pamācības". Vakar ar draudzeni Ilzi pa jokam nosmējām, ka jātaisa skola... un ko daru es? atnāku mājās un uztaisu "skolu" :D
Nesen bija jautājums par reljefajiem stabiņiem - tad nu šoreiz mēģināšu izskaidrot, kā tie veidojas. (teksts no liis.lv)

- - -

Good morning (day, evening)to you all!

Every day I watch my blog viewers, and they keep surprising me - there are new countries among them such as Southkorea, Brasil and Thailand... That is so interesting and cool that I siting here - in my Rigas' apartment - can reach all those cool people around the whole world. :) Thanks to you all who gets inspired by this blog :)

Someone might already found the new section - "Tutorials". Yesterday me and my friend Ilze were joking about making a school... and what do I do? I come home and make a "school" :D

- - -
 Tātad reljefie stabiņi:
 Reljefie stabiņi veido ļoti biezu reljefu tamborējumu. Ir divi reljefā stabiņa tamborēšanas veidi.
 

  Ar tamboradatu aizķer pavedienu un iedur to tamborējumā no izstrādājuma labās puses uz kreiso pusi, apņemot iepriekšējās kārtas stabiņa kājiņu no aizmugures, un iztamborē attiecīgo stabiņu. Tamborējums atgādina it kā rievoto adījumu.
  
  Ar tamboradatu aizķer pavedienu, to iedur tamborējumā no izstrādājuma kreisās puses uz labo pusi, apņemot iepriekšējās kārtas stabiņa kājiņu no priekšpuses. Šāds tamborējums izskatās veidots it kā no iegrimušiem stabiņiem.
  
Izmantojot abus šos tamborējuma veidus vienā rakstā, veidojas pinuma raksts.

Tamborējot stabiņus, kājiņas tiek apņemtas nevis iepriekšējā kārtā, bet dažas kārtas zemāk. Tādējādi veidojas reljefas vertikālas līnijas.

Reljefo stabiņu var ietamborēt slīpi, veidojot slīpo reljefo stabiņu. Šajā gadījumā adatu dur iepriekšējā kārtā nevis taisni apakšā, bet 2 vai 5 stabiņus pa kreisi vai pa labi tālāk, apņemot stabiņa kājiņu no aizmugures.
 
Vairāk bildes un soli-pa-solim pamācību (gan angliski) atradīsiet šeit.

As my english could be better, I found a very nice tutorial about Front Post double stitch and Back Post double stitch in english here. Enjoy! :)

3 komentāri:

 1. You are so right! - More than cool When WE CAN Connect with super inspiring people like you!

  And thanks for the link for the FPdc & BPdc - I think this HAS Become one of my favorite Most Stitch!

  AtbildētDzēst
 2. Thanks a lot, Dawn! I'm glad you like them - I also use them time after time :)

  AtbildētDzēst
 3. Tusen takk! Du er flink !

  AtbildētDzēst