2009/12/04

Widgets

Aptamborētas bumbas - apraksts

Šodien padalīšos, kā aptamborēt bumbas.


Vajadzīgie materiāli - diegs/dzija (es ņemu diezgan smalku - tā smukāk izskatās - pēc ŠĪ apraksta 3-kārtīgu vai 4-kārtīgu), piemērota rupjuma (kas šoreiz būs vismaz par 1 mm mazāka, nekā ņemtu parasti) tamboradata un pats galvenais - BUMBA. Tamborējumam jābūt ciešam!
 
Šis apraksts rakstīts attēlā redzamajām bumbām, kas ir ~ 15 mm diametrā. Mainoties bumbas izmēram, mainās apraksts - bet ja sapratīsiet būtību, kurā brīdī, ko dara, tad aprakstu var variēt ar dažāda izmēra bumbām!

Tātad ņemam diegu un tamboradatu un notamborējam pīnīti no ~4 gaisa cilpiņām. Savienojam aplītī ar savienojuma stabiņu. Tad gaisa cilpiņa pakāpienam (tā ir neiztrūkstoša katrā rindiņā, tāpēc vairāk to nepieminēšu) un duram adatu vidū un tamborējam īsos stabiņus. Pirmajā rindā (aplītis no gaisa cilpām skaitās kā nulltā rinda) es tamborēju divreiz vairāk īso stabiņu, nekā pirmajā rindā bija gaisa cilpiņu. Otrajā rindā pa diviem īsajiem stabiņiem katrā, trešajā rindā - katrā pirmajā cilpiņā tamborēju pa vienam, katrā otrajā - divus īsos stabiņus. Tas viss, protams, ir variējams no diega rupjuma un bumbas izmēra, bet pamatdoma ir tāda, ka no sākuma ir jādabū plakans aplītis gandrīz tādā izmērā, kā ir bumbas diametrs (bet nedaudz mazāks).
Jo smalkāks diegs (un akurātāks un ciešāks tamborējums), jo bumba sanāks izskatīgāka.
Tad jātamborē pa īsajam stabiņam katrā cilpiņā - tā vairākas rindiņas, līdz sāk veidoties bļodiņa. Pēc idejas bļodiņai būtu vēl mazliet jāpaliek resnākai un bumbai būtu bez problēmām pieguļoši jāielien bļodiņā - tā, lai nepaliek brīva vieta pāri un tā, lai bumba nebūtu iespīlēta tik ļoti, ka cauri tamborējumam redzama iekšējā bumba. Ja tā nav (ja bumba nelien iekšā), tad jāpaārda un apakšējam aplītim jānotamborē vēl 1-2 rindiņas uz apli (ar pieaudzēšanu), un tad jāsāk tamborēt bez pieaudzēšanas uz augšu. Ik pa laikam ir vēlams pamērīt, kā bumba ievietojas bļodiņā.

Kad jau bļodiņa ir sasniegusi 3/5 no bumbas augstuma - var sākt noraukt.

UN TAGAD PATS SVARĪGĀKAIS - neaizmirst ielikt bumbu bļodiņā (turpmākais darbs tiek darīts ar visu bumbu bļodiņā)

Noraukšana notiek šādi:
1. variants - turpina tamborēt īsos stabiņus un sākotnēji izlaiž katru 3. vai 4. cilpiņu (neietamborē "tekošajā" cilpiņā, bet to izlaiž un ietamborē nākamajā). Tad ar katru nākamo rindiņu izlaišanas paliek arvien biežākas, līdz pēdējās noraukuma rindiņas sastāv tikai no katrā otrajā cilpiņā ietamborētiem īsajiem stabiņiem. Šeit jāuzmanās, lai neveidojas pārāk manāmi caurumiņi no izlaistajām cilpiņām.

2. variants - turpina tamborēt īsos stabiņus līdzīgi kā 1. variantā, un izlaišanas vietā satamborē divus īsos stabiņus kopā. Arī šeit jāuzmanās, lai neveidojas pārāk manāmi caurumiņi no izlaistajām cilpiņām.Es parasti tamborēju pēc pirmā varianta, jo tā iesāku. Starp citu - tas ir mīts, ka satamborējot īsos stabiņus kopā caurumiņi būs mazāki, nekā izlaižot vienu vietu. Pamēģiniet un sapratīsiet! :)


Ceru, ka man ir sanācis sakarīgi pastāstīt par to, kā var dabūt gatavu aptamborētu bumbu. Katram būs savs ērtākais un vienkāršākais veids, kā to izdarīt - galvenais ir mēģināt, nebaidīties ārdīt un eksperimentēt!

Katrā ziņā - ņem par labu.
Ja šis apraksts jums noderēja, būšu priecīga saņemt atsauksmes komentāros :)

Lūk - rezultāts (kārtējais) :)


9 komentāri:

 1. super, man loti palidzeja!!

  AtbildētDzēst
 2. Liels paldies! Jums labo cilvēk!

  AtbildētDzēst
 3. Sirsnigs paldies!
  Ilgi mekleju un atradu!

  AtbildētDzēst
 4. Paldies, ļoti jauks apraksts. Es arī ilgi meklēju un nu beidzot esmu atradusi! Vēlreiz paldies!!! Un tas darbiņš ir ļoti skaists! Lai jauka dieniņa ;) Līga

  AtbildētDzēst
 5. Liels paldies! Vissaprotamākais apraksts, ko ilgi meklējot atradu! Noderēja! Paldies!

  AtbildētDzēst
 6. Paldies par instrukciju,labs ieskats un viegli saprast.

  AtbildētDzēst
 7. Sveika,Linda! Skatījos Tavu blogu,esi īsta māksliniece. Mans jautājums- nulle notamborēju kā savu pirmo bumbiņu,kas būs dekoriņš mazulītim. Bumbiņa ir paliela,diegs plāns (īriss). Sanāca labi,bet man interesē vai ir iespējams notamborēt tā,lai sanāktu gan pieaudzēto actiņu gals vienāds ar noraukto actiņu galu,jo zvaigznītes abos galos atšķirās. NOraucot sākumā 2 valdziņus saadīju,bet sanāca parupjš zīmējums (6stūris) kad izlaidu,sanāca labāk,bet tomēr atšķirīgi. Baiba

  AtbildētDzēst